4 Porady na temat bycia szefem, który zawodzi Inspirująco

Błądzić jest rzeczą ludzką. Jednak niewielu liderów lubi się przyznać, że to robią. Zwycięzca bierze wszystko, rzekomo. Ale utrata zapewnia bezcenne lekcje, jeśli jesteś wystarczająco duży, aby zmierzyć się z porażką.

Przyznanie się do błędów pomoże Ci udoskonalić siebie i swoją pracę. Jest to również świetny sposób na poprawę swoich umiejętności przywódczych i zwiększenie zaangażowania pracowników. Kiedy pracownicy wiedzą, że cenisz sobie prawdziwy rozwój, będą bardziej skłonni do mówienia prawdy zarówno sobie, jak i Tobie. W ten sposób wszyscy razem będziecie mogli się rozwijać.

Cztery wskazówki dotyczące udanych porażek

Sporadyczne błędy stwarzają niesamowite możliwości rozwoju, które przegapisz, jeśli nie będziesz potrafił przyznać się do błędu. Uczenie się na własnych błędach jest kluczowym aspektem bycia rozwiniętym człowiekiem. A rozwinięci ludzie są lepszymi liderami.

Ale jak mówić o robieniu złych rzeczy w kulturze pozytywnego obrotu? Oto cztery sugestie z Wall Street Journal, jak być lepszym biznesmenem poprzez uczenie się na błędach.

1. Przyznaj się do porażki: Chociaż czasami mówi się, że porażka nie jest opcją, która jest filozofią o ograniczonej użyteczności. Failure zdarza. Musisz nauczyć się patrzeć na to, gdzie coś poszło nie tak, i przepisać tę piosenkę śpiewasz do siebie i swoich pracowników. Rozmawiaj z ludźmi zgodnie z prawdą. Rozważ opowiedzenie dowcipu lub dwóch o swojej zawodności. Wykorzystanie humoru i pokory zjedna Ci sympatię pracowników i pomoże stworzyć prawdziwą kulturę współpracy, a nie kulturę, która tylko składa obietnice.

2. Zadawaj pytania: Kiedy coś idzie nie tak, pytaj raczej o to, co się stało, niż o to, kto jest winny. Szefowie, którzy chcą tylko, aby wszystko było zrobione i nie dbają o to, w jaki sposób cele są osiągane, nie zdobędą szacunku swoich pracowników. Zamiast tego uzyskają odpowiedzi mające na celu przypodobanie się lub uniknięcie odpowiedzialności. Najlepiej jest zachować spokój i pytanie, przekazując poprzez swoje pytania, że Twoim celem jest, aby zrobić lepiej następnym razem, a nie znaleźć kogoś do pożaru.

3. Myśl jak naukowiec: Biznes jest eksperymentem i koniecznie wiąże się z porażkami. Naukowcy rozumieją, że eksperymenty muszą być zaprojektowane i przeprojektowane w oparciu o bieżące wyniki. Oni reagują na wyniki i dostosować. Weź stronę z podręcznika laboratoryjnego i zacznij myśleć elastycznie. Nie zakładaj, że wszystko powinno pójść zgodnie z oczekiwaniami. Zamiast tego załóż, że czasem coś pójdzie nie tak.

4. Ostatnie smaki: Porażka może pozostawić zły smak w ustach i zrobi to samo dla pracowników. Zadbaj o to, aby tak się nie stało, celebrując pracę, a nie tylko wyniki. Zbuduj zaufanie do swoich pracowników, doceniając ich wysiłki, niezależnie od tego, czy wszystko się uda, czy nie. To się opłaci. Pracownicy, którzy czują, że szefowie ich wspierają, zrobią więcej.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *