Apple pozwany za iPhone Wi-Fi Assist Miss

Apple jest pozwany za Wi-Fi Assist, funkcja, która jest mniej niż pomocne. Powodowie twierdzą, że Apple nie powinien był zostawić Wi-Fi Assist włączone jako ustawienie domyślne lub powinien był uczynić go bardziej oczywiste, że użytkownicy iOS9 będą ponosić dodatkowe opłaty, gdy jest on włączony, Fortune raporty.

Dwa powodowie złożył pozew w imieniu klasy użytkowników z opłat za przekroczenie danych. Chcą, aby Apple zwrócić iOS9 użytkowników, którzy nie mieli nieograniczone plany danych i dostał uderzył z dużych rachunków za telefon komórkowy z powodu Wi-Fi Assist.

Funkcje trafione i nietrafione

Jak sugeruje nazwa, funkcja Wi-Fi Assist ma na celu pomóc użytkownikom, utrzymując je stale podłączony do Internetu. Ale to była zła wiadomość dla powodów i innych przepłaconych za dane z powodu braku ostrzeżenia Apple, że funkcja automatycznie przełącza się na korzystanie z danych komórkowych, gdy urządzenie jest podłączone do słabego sygnału Wi-Fi.

William Scott Phillips i Suzanne Schmidt Phillips, którzy złożyli pozew zbiorowy w San Jose w piątek, twierdzą, że Apple powinien zapłacić użytkownikom z powrotem za ich zaskakująco duże rachunki za telefon komórkowy. Pozew stwierdza, że ponad 5 milionów dolarów w overage opłat zostały poniesione przez nieostrożnych użytkowników.

celowo wybrał domyślne ustawienie Wi-Fi Assist jako aktywowane, a jednocześnie zdecydował się pominąć prawdopodobieństwo danych overcharges do konsumentów, którzy nie mają nieograniczony plan danych,” pozew mówi.

Firma podobno nie będzie komentować pozew. Jednak, to zrobił niedawno odpowiedział na powódź artykułów narzekających na tylko ten problem z Wi-Fi Assist. Instrukcje dotyczące wyłączania funkcji są teraz dostępne na stronie internetowej firmy, a poniżej.

Podjąć działania naprawcze

Według AppleInsider, to jest, jak radzić sobie z domyślnym Wi-Fi Assist:

„Aby wyłączyć Wi-Fi Assist, użytkownicy iOS 9 muszą otworzyć aplikację Ustawienia i wybrać Cellular, a następnie przewinąć do dołu, aby znaleźć przycisk przełączania. Opcji tej brakuje w niektórych starszych urządzeniach Apple, w tym w iPhonie 4S, iPadzie 2 i iPadzie mini pierwszej generacji.”

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *