Czego potrzebują pracownicy: 3 wskazówki, jak stworzyć wspaniałą firmę

Szefowie wiecznie piszą artykuły i wygłaszają pogadanki dla innych szefów o tym, jak bardzo ludzie kochają pracować w ich firmach, ponieważ są niesamowite. Pamiętajcie, że kiedy czytacie te wskazówki od ludzi, którzy są u władzy, to siłą rzeczy są oni oderwani od okopów.

Jeśli chcesz wiedzieć, czego ludzie potrzebują od swojej pracy, zapytaj pracowników. Nawet słynne firmy, które zdobywają uznanie za przyjazność, stosują niepokojące praktyki biznesowe, które podważają ich sławę. Wyłącz więc wykład TED o superstar CEO i porozmawiaj ze swoim zespołem. Oto trzy wskazówki, jak stworzyć odnoszącą sukcesy małą firmę, która czerpie ze swoich ludzi to, co najlepsze.

3 wskazówki dla wspaniałych firm

Być może najważniejszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, aby stworzyć wspaniałe miejsce pracy, jest nie zakładać, że jesteś wspaniały. Ważne jest regularne sprawdzanie potrzeb swoich pracowników. Jeżeli struktura Twojej firmy jest taka, że niektórzy ludzie są celowo niepotrzebni, spodziewaj się pretensji. Jeśli nie możesz zaspokoić potrzeb pracowników i jest to częścią umowy, w porządku. Ale dostajesz to, co dajesz, a brak zainteresowania lub zaangażowania rzadko inspiruje do wielkości.

Liczy się szczera komunikacja: Każdy z nas ma inne wyobrażenie o tym, co to znaczy autentyczna wymiana zdań, a wraz ze zmianami technologicznymi pogłębiła się przepaść międzypokoleniowa. Jeśli uwielbiasz rozmawiać przy stole, a Twoi ludzie są jak ping-pongi, rozważ zorganizowanie kilku regularnych spotkań, aby sztuka konwersacji nie umarła i abyś mógł rozwijać prawdziwe relacje, co jest o wiele bardziej prawdopodobne w przypadku kontaktu wzrokowego i możliwości usłyszenia tonu głosu. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, konieczne jest, aby od czasu do czasu wymienić się osobiście, nawet jeśli nie jest to technicznie konieczne.
Bądź inspirujący: Jeśli chcesz, aby ludzie pokochali Twój biznes, musisz być naprawdę entuzjastycznie nastawiony do tego, co robisz i zawsze dążyć do poprawy. Ten entuzjazm przejawia się w czynach, a nie w sloganach czy podniecających e-mailach z dużą ilością wykrzykników. Powinien on przejawiać się w jakości produkcji. Entuzjazm jest zaraźliwy i można go pielęgnować. Ale aby wzbudzić entuzjazm u innych, trzeba być zainteresowanym ludźmi. Bycie zainteresowanym nie jest trudne, ale jeśli jesteś zajęty, może się takie wydawać, więc podejmij wspólny wysiłek, aby zachowywać się jak osoba, której zależy.
Nagradzaj doskonałość: Musisz być w stanie nagradzać doskonałość. Jeśli tego nie potrafisz, będziesz miał urażonych pracowników. Zwracaj uwagę na to, co naprawdę dzieje się na miejscu i upewnij się, że osoby, które wnoszą wartość dodaną, są za nią doceniane. Nie oczekuj, że najlepsi będą wyręczać resztę, podczas gdy Ty nie dajesz nic w zamian. Będzie Ci ich brakowało, kiedy odejdą.

Porozmawiaj z prawnikiem

Jeśli masz pytania dotyczące tego, jak zarządzać firmą lub jak ją zorganizować, aby była dobrym i uczciwym miejscem, które inspiruje wszystkich pracowników, porozmawiaj z prawnikiem. Uzyskaj prawdziwe wskazówki z praktycznymi zastosowaniami.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *