Człowiek prawie stawał twarzą czas więzienie dla krytykować policyjnego szefa

Każdy rodzic wie, że najlepszym sposobem na ograniczenie zachowania jest konsekwentne i natychmiastowe wyciąganie konsekwencji. To pozostawia wielu zastanawiających się, dlaczego Exeter, New Hampshire mężczyzna może być zagrożony więzieniem długo po tym, jak warunki zostały spełnione, aby jego zawieszony wyrok został przywrócony, ale natychmiast po tym, jak opublikował lekceważące uwagi na temat lokalnego wydziału policji na stronie na Facebooku. Akcja pozostawiła wielu zastanawiających się dokładnie, które zachowanie policja starała się ograniczyć.

Policja wydała się łagodna wobec Frese’a…

Robert Frese nie twierdzi, że ma najczystszą kartotekę aresztowań. Został oskarżony i skazany przez policję w Exeter za stalking w 2014 roku, a także za przestępcze wtargnięcie w 2017 roku za grzebanie w prywatnym śmietniku. We wrześniu 2016 r. przyznał się do winy za przestępstwo kryminalne za rozbicie tylnej szyby w SUV-ie sąsiada. Otrzymał karę 60 dni pozbawienia wolności w zawieszeniu, grzywnę i dwuletni przepis o dobrym zachowaniu.

Podczas tego dwuletniego okresu zawieszenia kary, w sierpniu 2017 roku, potrącił swoim samochodem pracownika budowy. Chociaż początkowo oskarżony o napaść pierwszego stopnia i lekkomyślne zachowanie, Frese zawarł ugodę w marcu 2018 r., która sprowadzała się do 67-dniowego wyroku więzienia w zawieszeniu, z klauzulą dobrego zachowania od dwóch do czterech lat. Dobrze czytacie – dwa równoległe wyroki w zawieszeniu. Policja nie wydaje się być zbyt surowa dla Frese’a. Ale potem coś się zmieniło.

…dopóki nie próbował zdobyć ostatniego słowa na stronie emerytalnej szefa policji.

Kiedy policja z Exeter pojawiła się na jego progu 23 maja 2018 roku, Frese myślał, że są tam, aby nałożyć jego wyrok w zawieszeniu za przestępstwo kryminalne z 2016 roku. Zamiast tego, policja Exeter aresztowała Frese za kryminalne zniesławienie za coś, co opublikował na Facebooku.

Pozew o zniesławienie przeciwko Frese odrzucony

Pozwy o zniesławienie są rzadkie, ale zdarzają się, około dwudziestu razy w roku, i prawie zawsze kończą się orzeczeniem winy. Niektórzy twierdzą jednak, że istnieje problem z tym, w jaki sposób pozwy o zniesławienie są rozpatrywane. Wydaje się, że trafiają one tylko do biednych. Zazwyczaj w takich przypadkach jak sprawa Frese’a, urzędnicy państwowi wnoszą pozew cywilny. Ale wiedząc, że nie da się wycisnąć krwi z rzepy i nie da się uzyskać pieniędzy od niewypłacalnego pozwanego, Frese twierdzi, że ścigali go za zniesławienie, aby wtrącić go do więzienia i uciszyć.

American Civil Liberties Union wkroczyła, aby pomóc Frese i była w stanie argumentować, że prawo, zgodnie z którym Frese był oskarżony o kryminalne zniesławienie było niekonstytucyjne, ponieważ było niejasne, a także dlatego, że rząd nie mógł udowodnić, że Frese wiedział, że złośliwe rzeczy, które mówił o policji były fałszywe, co jest elementem kryminalnego zniesławienia. Szczerze mówiąc, Frese bardzo mocno wierzył, że są one prawdziwe! Policja w Exeter ostatecznie wycofała zarzut kryminalnego zniesławienia 7 czerwca 2018 roku. Frese pozywa teraz departament policji o 68 000 dolarów odszkodowania z tytułu oskarżenia o zniesławienie.

Jeśli czujesz, że twoja wolność słowa jest tłumiona, skontaktuj się z lokalnym adwokatem ds. praw obywatelskich. Nie pozwól, aby zastraszanie było czynnikiem uciszającym cię, niezależnie od tego, czy pochodzi od przyjaciela, wroga, czy policjanta. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *