Czy powinienem zatrudnić rekrutera, aby przeprowadził rekrutację?

Znalezienie odpowiednich ludzi do Twojej małej firmy jest kluczem do sukcesu. Ale nie masz też czasu. Czy zatrudnienie rekrutera jest warte Twoich ciężko zarobionych pieniędzy?

Odpowiedź, oczywiście, zależy od Twoich konkretnych potrzeb. Oto kilka opcji, które warto rozważyć, gdy musisz zatrudnić więcej osób, ale nie możesz wygospodarować więcej czasu, aby znaleźć je samodzielnie.

Rekruterzy kontraktowi

Nie musisz tworzyć działu zasobów ludzkich. Istnieją rekruterzy, którzy pracują na umowę lub tymczasowe podstawy, a według Wasp, to jest warte swojej chwili, aby z nich korzystać. Mogą one rachunek na godzinę, dzień, tydzień lub miesiąc stawki, w zależności od tego, kto jest zatrudnianie.

Rekruter kontraktowy będzie pracować przez określony czas lub w oparciu o konkretną liczbę ról, które chcesz wypełnić (zwane rekwizycje lub reqs w języku HR). Możesz też zawrzeć umowę na czas nieokreślony, która daje Ci elastyczność w dokonywaniu zmian w oparciu o to, jak się sprawy mają.

Zaletą zatrudniania rekruterów kontraktowych do pracy na znalezienie ludzi jest to, że ty i twoi menedżerowie są wolni, aby skupić się na tym, co robisz najlepiej. Rekruter kontraktowy jest często generalistą i jako taki może wypełnić szeroki zakres ról. Wadą jest to, że pracownik tymczasowy będzie wiedział mniej o Twojej firmie i, być może, będzie mniej zaangażowany niż ktoś, kto ma udział w jej przyszłości.

Agencje i firmy zajmujące się wyszukiwaniem pracowników

Inną opcją, którą warto rozważyć, jest wynajęcie agencji lub firmy zajmującej się wyszukiwaniem pracowników. Agencje często dysponują bazą danych pracowników poszukujących pracy i mogą bardzo szybko obsadzić stanowiska. Ale agencje zazwyczaj wymagają opłaty, która wynosi około 15 do 20 procent wynagrodzenia za pierwszy rok pracy na danym stanowisku.

To nie jest świetne rozwiązanie, jeśli trzeba wypełnić wiele ról, jak opłaty mogą sumować się dość szybko. Ale uwaga, to będzie kosztować jeszcze więcej, jeśli używasz firmy wyszukiwania.

Podobnie jak agencje, firmy wyszukiwawcze dysponują bazą danych dostępnych rekruterów i kontaktów w konkretnych branżach, które pomagają im w obsadzaniu stanowisk. Jednak za każdą obsadzoną rolę firma może pobierać opłatę w wysokości 30-40% rocznego wynagrodzenia. Usługi wyszukiwania są zazwyczaj zarezerwowane dla stanowisk kierowniczych i innych stanowisk wysokiego szczebla, lub dla bardzo nietypowych stanowisk, które wymagają unikalnych zestawów umiejętności.

Agencje i firmy poszukiwawcze mogą dysponować bardziej specjalistycznymi informacjami. W zależności od branży, w której działasz i roli, którą chcesz obsadzić, takie usługi mogą być przydatne do szybkiego obsadzenia stanowiska lub jeśli szukasz stosunkowo rzadkich umiejętności.

Przebieg praktyki

Jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, jakie opcje są najlepsze dla Ciebie i jakiego rodzaju rekrutacji potrzebuje Twoja firma jest wypróbowanie różnych usług, jak to możliwe. Zobacz, co każdy rodzaj usługi może lub nie może dla Ciebie zrobić, a ostatecznie będziesz mieć lepsze pojęcie o tym, jak ogólnie działa zatrudnianie i jakie są Twoje własne potrzeby kadrowe.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *