Gov. Cuomo chce zalegalizować rekreacyjną marihuanę w Nowym Jorku

Rekreacyjna marihuana może trafić do Nowego Jorku w 2019 roku. W niezwykłym zwrocie akcji, gubernator Cuomo ogłosił swój plan legalizacji rekreacyjnej marihuany w przyszłym roku w przemówieniu przedstawiającym jego agendę na pierwsze 100 dni jego trzeciej kadencji.

W posunięciu, które może wygenerować od 248 do 677 milionów dolarów nowych wpływów podatkowych w pierwszym roku, Cuomo twierdzi, że nadszedł czas, aby powstrzymać niesprawiedliwość w systemie sądowniczym, który ściga mniejszości w wysokim stopniu za tę pozornie łagodną substancję.

Gubernator Cuomo historycznie przeciwny marihuanie

W zeszłym roku gubernator Cuomo uznał marihuanę za niebezpieczny narkotyk, który nie powinien być zalegalizowany. Przez lata odrzucał leczniczą marihuanę, aż w końcu w 2014 roku zatwierdził ograniczony program pilotażowy z bardzo surowymi restrykcjami.

Teraz Gov. Cuomo zmienił zdanie, twierdząc, że „fakty się zmieniły” wokół marihuany i przyznając, że jest ona legalizowana w pobliskim Massachusetts i potencjalnie w New Jersey. Oświeceni politycy zawsze powinni być oklaskiwani, ale tak nagła zmiana zdania na temat marihuany i kilku innych tematów, takich jak korporacyjne darowizny polityczne, sprawia, że niektórzy ludzie drapią się po głowach.

Pozytywne zmiany wynikające z legalizacji marihuany

Impulsem do zmiany i tego, jak mogłaby wyglądać legalizacja, może być raport Departamentu Zdrowia Stanu, który Cuomo zlecił w styczniu, a który został opublikowany w lipcu. Raport ten stwierdzał, że korzyści z opodatkowania i regulacji narkotyku przewyższają wszelkie negatywne skutki.

Oprócz setek milionów dolarów dodatkowych wpływów podatkowych, komisja uznała, że legalizacja zioła może złagodzić kryzys opioidowy i nierówności rasowe w systemie sądownictwa karnego. Podobnie jak w innych stanach, które zalegalizowały marihuanę, wiele osób w tym stanie twierdzi, że nie poparłoby takiego posunięcia, gdyby duża część wpływów z podatków nie została zainwestowana w społeczności, które doświadczyły największych szkód związanych z marihuaną, zarówno jeśli chodzi o jej używanie, jak i sankcje karne.

Chociaż Cuomo może opowiadać się za legalizacją ile tylko chce, potrzeba do tego czegoś więcej niż tylko jego głosu. Członek Zgromadzenia Walter Mosley, Demokrata z Brooklynu, powiedział w oświadczeniu, że Legislatura „nie może ruszyć do przodu z programem dla dorosłych, dopóki nie będziemy wiedzieć, że niesprawiedliwości z przeszłości zostaną naprawione”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *