J. Crew jest ostatnim detalistą do końca On-Call Scheduling

Rok temu, niewiele osób spoza branży detalicznej będzie nawet wiedzieć, co na wezwanie harmonogramu jest. Teraz, po kilku głośnych pozwów, pracodawcy duże nazwy nie może uciec od praktyki wystarczająco szybko.

Najnowszy detalista do końca na wezwanie planowania jest J. Crew, po prokurator generalny Nowego Jorku ogłosił w tym tygodniu, że firma zgodziła się „koniec na wezwanie zmiany w całym kraju i zapewnić jeden tydzień wcześniejszego powiadomienia o harmonogramach do pracowników.” Jeśli Twoja mała firma nadal korzysta z harmonogramu na wezwanie, to jest czas, aby zatrzymać?

Załoga firm

Głównym argumentem przeciwko harmonogramu na wezwanie został wpływ na pracowników. Według prokuratora generalnego Nowego Jorku, bez przewidywalnego harmonogramu pracy, pracownicy uważają, że to trudne, jeśli nie niemożliwe, „zorganizować transport do pracy, aby pomieścić potrzeby opieki nad dziećmi, a do budżetu ich finansów rodzinnych.

I nie chodzi tylko o J. Crew — The Atlantic donosi, że to już szóste takie porozumienie zawarte między biurem prokuratora generalnego a dużym detalistą. Abercrombie & Fitch, Bath & Body Works, Gap, Urban Outfitters, i Victoria’s Secret również zawiesił praktykę, i nie może być inni pod dochodzeniem dla ich harmonogramu na wezwanie.

Na wezwanie, poza prawem?

Nowy Jork i niektóre inne stany mają płace i przepisy dotyczące godzin, które wymagają, aby pracownicy otrzymali wynagrodzenie za co najmniej cztery godziny, jeśli zgłaszają się na zmianę (dokładna liczba godzin może się różnić w zależności od stanu). Dodatkowo, mogą istnieć pewne scenariusze, w których pracownicy muszą być nadal opłacani, nawet jeśli nie pracują, a posiadanie pracowników na wezwanie może być jednym z nich.

Jeśli nadal chcesz mieć pracowników na wezwanie, należy pamiętać, że osiem stanów (i Dystrykt Kolumbii) mają raportowania czasu płac prawa, które wymagają pewnego poziomu minimalnej płacy dla pracowników wysłanych do domu wcześniej. I że przewidywalne i stabilne planowanie pracownik był przedmiotem federalnego ustawodawstwa zatrudnienia.

Trend planowania na wezwanie wydaje się poruszać w jednym kierunku, więc właściciele małych firm mogą chcieć wyprzedzić paczkę.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *