Kiedy post na blogu jest reklamą?

Od BBB i FTC wydały wytyczne i nowe zasady dotyczące prawdziwości w reklamie w dobie Internetu, możesz się zastanawiać, kiedy post na blogu jest uważany za reklamę. Chociaż posty na blogu mogą obejmować szeroki zakres tematów, zazwyczaj temat jest mniej ważny niż cel. Ogólnie rzecz biorąc, gdy bloger jest wypłacane za ich wyrażenia przez firmę, płatne relacje powinny być łatwo widoczne, jeśli nie wyraźnie ujawnione, jak wyrażenie jest promowanie, lub pomoc, firmy w jakiś sposób.

Identyfikacja płatnych reklam online jest coraz trudniejsze, zwłaszcza jak reklamodawcy zrozumieć, jak konsumenci korzystają z różnych platform internetowych. Reklamodawcy wiedzą, że użytkownicy Internetu będą próbować wszystkiego, aby pominąć reklamy, takie jak przy użyciu oprogramowania blokującego reklamy, wyłączenie pop-upy, wyciszenie głośności, a nawet płacić za członkostwo premium ad-free. Aby walczyć z tym, reklamodawcy zaczęli crafting reklamy, które przemykają przez ludzi filtry przez faktycznie dostarczanie przydatnych treści na blogu, lub przynajmniej reklamy, które naśladują wygląd przydatnych treści.

Przekraczanie cienkiej cyfrowej linii

W naszych czasach, gdzie treści internetowe generują dochód poprzez reklamy, prawdopodobnie wszystko opublikowane w Internecie za pieniądze, dziennikarstwo śledcze, jest reklamą. Ale jest linia przeszłości, które firma musi wyraźnie określić, że blog post, lub inne treści internetowych, jest sponsorowany, promowane, lub bezpośredniej reklamy dla konsumentów.

BBB radzi, że firmy powinny ujawnić, gdy mają sponsorowane treści, jeśli nie jest to łatwo widoczne. Firmy powinny to robić szczególnie wtedy, gdy konsument mógłby zostać wprowadzony w błąd myśląc, że treść nie jest sponsorowana. Na przykład, strony internetowe gazet i czasopism nie muszą oznaczać treści jako reklamy, ponieważ jest oczywiste, że treści te promują samą stronę. W przeciwieństwie do tego, gdy firma płaci stronie trzeciej, która dostarcza eksperckich recenzji produktów za wpis na blogu, w którym recenzuje swój nowy produkt, jest to płatna relacja, która musi być wyraźnie ujawniona.

Rozróżnianie cienkiej cyfrowej linii

O ile płatny wpis na blogu lub recenzja w zamian za darmowe próbki powinny być ujawnione jako takie, to co z niezamówioną recenzją? Niezamówiona recenzja jest poza kontrolą firmy tak długo, jak recenzent nie jest związany z firmą, a zatem nie jest wymagane ujawnienie, ponieważ nie można tego zrobić. Jeśli jednak firma promuje niezamówioną recenzję za pośrednictwem mediów społecznościowych lub w innej formie, płacenie przez nią za promocję recenzji musi być wyraźnie widoczne lub ujawnione.

Jeśli potrzebujesz pomocy w poruszaniu się po zasadach i prawach dotyczących reklamy online, skontaktuj się z doświadczonym prawnikiem biznesowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *