Najlepsze prawa dotyczące marihuany w 2018 r.

Spojrzymy wstecz na rok 2018 jako wspaniały rok dla pączków. Więcej stanów ją zalegalizowało. Stany, które wcześniej uchwaliły legalizację, udoskonaliły swoje systemy regulacyjne. I, pomimo wszelkich przeciwwskazań, pojawił się pozytywny ruch w sprawie marihuany również na poziomie federalnym.

To wszystko było bardzo trudne do śledzenia – oto, co wydarzyło się z trawką w tym roku, z prawnego punktu widzenia.

1. Czy stanowisko Sessionsa w sprawie marihuany oznacza koniec legalnej trawki?

2. Vermont legalizuje marihuanę: 5 szybkich faktów, które powinieneś znać

Na początku tego roku, Green Mountain State trochę się zazieleniło, stając się dziewiątym stanem, który zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Stało się tak pomimo republikańskiego gubernatora, co oznacza, że korzyści płynące z legalizacji (lub haju kontaktowego) są ponad podziałami i stają się kwestią dwupartyjną. Ale każdy stan ma swoje własne przepisy dotyczące trawki, więc przeczytaj o Vermont’s tutaj.

3. Pierwsze sklepy z marihuaną na wschodnim wybrzeżu otwarte w Massachusetts

Massachusetts zalegalizowało medyczną marihuanę już w 2012 roku, a rekreacyjne użytkowanie w 2016, i w końcu zwinęło swoje pierwsze sklepy z trawką w listopadzie. Stan nadal podkreśla lecznicze aspekty leku, wymagając od sprzedawców detalicznych odłożenia co najmniej 35 procent ich dostaw dla pacjentów medycznych.

4. 3 kolejne stany legalizują marihuanę w połowie kadencji

Podczas gdy niektóre stany wprowadzały w życie swoje istniejące prawa, inne uchwalały nowe. Missouri i Utah zatwierdziły inicjatywy dopuszczające medyczną marihuanę, a Michigan stało się pierwszym stanem na Środkowym Zachodzie, który zalegalizował rekreacyjne używanie trawki. Dodatkowo, kilka miast w Ohio głosowało za dekryminalizacją marihuany, miasta i hrabstwa w Wisconsin zatwierdziły niewiążące pytania wyborcze wzywające do reformy chwastów, a kilku gubernatorów demokratów wygrało wyścigi po uczynieniu marihuany centralnym punktem ich platformy, co doprowadziło wielu do nazwania wyborów parlamentarnych w 2018 r. „Zieloną falą”.

5. FDA zatwierdza lek na marihuanę, czy to zakończy federalną prohibicję na trawkę?

Na poziomie federalnym, Food and Drug Administration zatwierdziła w tym roku pierwszy w historii lek farmaceutyczny na bazie marihuany. Lek ten jest roślinnym roztworem doustnym kannabidiolu, czyli CBD, substancji chemicznej występującej w marihuanie i konopiach, znanej z tego, że posiada szeroko stosowane korzyści lecznicze. Może to być pierwszy krok w długim procesie do federalnej legalizacji marihuany.

Ale trawka nie jest jeszcze legalna wszędzie, a nawet tam, gdzie jest, lokalne prawa dotyczące trawki mogą się różnić. Więc, zadzwoń do doświadczonego adwokata o pomoc lub pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *