On-Campus College Rekrutacja dla Twojej małej firmy

Rekrutacja nie jest tylko dla Nick Saban’s i John Calipari’s świata. Właściciele małych firm nie zawsze mogą usiąść i czekać na wykwalifikowanych kandydatów, aby przyjść do nich. A jednym z najlepszych sposobów, aby zlokalizować talent dla Twojej firmy jest wydostać się na lokalnych kampusach uczelni i znaleźć go.

Oczywiście, można rzucić kilka kolorowych ulotek i stoisko na targach kariery. Ale jutrzejsi absolwenci są patrząc na całe mnóstwo więcej z ich kariery niż tylko pracy. Oto kilka wskazówek, jak rekrutować na kampusach uniwersyteckich.

Udziały lub pensja

Jako mała firma, masz do zaoferowania coś, czego nie ma większość dużych korporacji: udziały w firmie. Jeśli nie jesteś w stanie zapłacić takiej samej pensji jak większe korporacje, możesz wynagrodzić swoich pracowników udziałami w firmie, dając im udział i głos w podejmowaniu decyzji i kierunku rozwoju firmy.

Zwłaszcza jeśli konkurujesz ze startupami o utalentowanych pracowników, następne pokolenie chce (i czasami oczekuje) większego poziomu własności w firmie i czasami jest gotowe poświęcić wynagrodzenie, aby to uzyskać. Upewnij się, że studenci i kandydaci wiedzą, że w Twojej firmie chodzi o coś więcej niż tylko o wypłatę.

Kontakty na kampusie

Jeśli masz nadzieję, że uda Ci się pozyskać pracowników z puli talentów pochodzących z uczelni, lepiej mieć jakieś kontakty z ich profesorami. Dobre kontakty mogą nie tylko skierować wykwalifikowanych studentów w Twoją stronę, ale także pomóc, gdy możesz zaufać listowi polecającemu lub ostrzeżeniu profesora. Pielęgnuj pozytywne relacje z profesorami i biurem rozwoju kariery na kampusie, a będziesz miał lepszą pozycję do zatrudniania najlepszych absolwentów.

Podkreślaj swoją technologię

Możesz być old school, ale tłum college’u jest niczym innym. Korzystanie z Twittera, Instagrama, Facebooka, a nawet Snapchata jako części strategii biznesowej i w rekrutacji będzie niezbędne. (I, oczywiście, zdolność do badania potencjalnych pracowników na platformach mediów społecznościowych jest kluczem do mądrych praktyk rekrutacyjnych).

Nie zapominaj – dzieci są naszą przyszłością. Dobrze je rekrutuj i pozwól im prowadzić Twoją firmę.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *