Przyznany sprawca wykorzystywania seksualnego dzieci wyszedł na wolność, ponieważ prokurator pojawił się w sądzie pijany

W przedziwny sposób oskarżony o molestowanie seksualne dzieci wyszedł na wolność po tym, jak prokurator stawił się pijany na rozprawę, a następnie zapomniał złożyć wniosek o odroczenie rozprawy. Na podstawie tej wpadki, zarzuty przeciwko oskarżonemu zostały oddalone, ponieważ nie zapewniono mu szybkiego procesu. Teraz ten prokurator jest bez pracy i może znaleźć się za kratkami, pod innym, ale nieco pokrewnym zarzutem.

Simmerman przyszedł do sądu, by przyznać się do winy, wyszedł wolny

Dennis Michael Simmerman, z Murray w stanie Iowa, przebywał w więzieniu przez piętnaście miesięcy, oczekując na proces. Jeszcze w 2017 roku został oskarżony o napaść seksualną na 13-letniego chłopca i rozpowszechnianie nieprzyzwoitych materiałów temu nieletniemu przez telefon. Simmerman zgodził się na ugodę w październiku, która wymagałaby od niego zarejestrowania się jako przestępca seksualny.

Podczas przesłuchania, Michelle Rivera, prokurator, wydawała się mieć trudności ze staniem i zamazała swoją mowę. Sędzia oskarżył ją o nietrzeźwość; Rivera przyznała się do winy i zapłaciła 65 dolarów grzywny. Sędzia nie zezwolił na kontynuowanie rozprawy tego dnia, a następnego dnia prokuratorzy przegapili termin złożenia wniosku o przedłużenie sprawy.

W związku z tym Simmerman złożył wniosek o oddalenie zarzutów, ponieważ odmówiono mu prawa do szybkiego procesu. Sędzia przychylił się do tego wniosku, a zarzuty dotyczące wykorzystywania seksualnego nie mogą być ponownie wniesione przeciwko Simmermanowi. Oskarżeni mają prawo wnioskować o oddalenie zarzutów, jeśli nie zostaną postawieni przed sądem w ciągu jednego roku, a Zimmerman przebywał już w więzieniu oczekując na proces przez piętnaście miesięcy, głównie z powodu braku reakcji Rivery, przynajmniej według adwokata Simmermana.

Prokurator oskarżony o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo i jazdę pod wpływem alkoholu

Rivera została następnie zwolniona z pracy. W listopadzie przegrała starania o reelekcję, a w konsekwencji straciła pracę. W grudniu Rivera została aresztowana za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Nie, nie za narażenie życia ofiary napaści seksualnej w sprawie Simmermana, czy jakichkolwiek potencjalnych przyszłych ofiar, ale za narażenie własnego dziecka. Rivera została zatrzymana przez funkcjonariuszy w drodze, by podrzucić córkę do przedszkola. Została aresztowana pod zarzutem prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo.

Jeśli ty lub ktoś, kogo kochasz, nie miał zapewnionego terminowego procesu z powodu prokuratorskiego opóźnienia, skontaktuj się z lokalnym adwokatem obrony karnej. Chociaż każdy ma napięty harmonogram, każdy ma również konstytucyjne prawo do szybkiego procesu. Jeśli Twoje prawa są naruszane, prawnik może Ci pomóc, a może nawet sprawić, że sprawa zostanie trwale oddalona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *