Straszna ekonomia: Zarabianie pieniędzy i tworzenie wspomnień w Halloween

Święta są często okazją dla sklepów, aby zarobić trochę więcej. Sprzedawcy detaliczni polegają oczywiście na Bożym Narodzeniu. Ale kto tak naprawdę robi bank na Halloween?

Producenci słodyczy, sklepy z kostiumami, hodowcy dyń i właściciele nawiedzonych domów mają powody do radości pod koniec każdego października. Podczas gdy dzieci pochłaniają te wszystkie słodycze 1 listopada, będzie też kilku dorosłych, którzy liczą swoje łupy.

Święto Hershey’a i Marsa

Badanie dyskusji w mediach społecznościowych na temat ulubionych cukierków Ameryki na Halloween w zeszłym roku wykazało, że producent czekolady z Pensylwanii zdobył serce narodu, donosi Thrillist. Hershey miał trzy właściwości w najlepszych miejscach – Twizzlers, KitKats, i Reese’s.

Snickers, który jest własnością firmy Mars, i Reese’s firmy Hershey są najwyraźniej w walce o pierwsze miejsce. Amerykańska sprzedaż czekolady jest zdominowana przez dwóch gigantów słodyczy, Hershey’s i Mars.

Halloween jest największym świętem w przemyśle czekoladowym, a czekolada jest ulubionym słodyczem dla łakomczuchów. Sprzedaż czekolady stanowiła ponad 70 procent całkowitej sprzedaży słodyczy na Halloween w 2013 roku, według Krajowego Stowarzyszenia Cukierników.

Płaty dyni i nawiedzone domy

W przeciwieństwie do cukierków, które są dość popularne przez cały rok, dynie cieszą się ograniczoną popularnością. Jesień to całkiem sporo dla pomarańczowego squasha. Halloween i Święto Dziękczynienia to wielkie święta dla hodowców dyń, a niektórzy z nich wymyślili sposoby, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas.

Na przykład w Sanger w Kalifornii właściciele plantacji dyni Hill Crest oferują przejażdżki pociągiem i sianem oraz konkursy dyniowe. Melissa Bautista, właścicielka, przyznała w lokalnych wiadomościach abc30, że nie jest to duży zarobek. „Gdybym miała pensa za każde zdjęcie, na którym było dziecko, radzilibyśmy sobie naprawdę bardzo dobrze”.

Nieopodal w Hobbs Grove, Kalifornijczycy w poszukiwaniu strachu płacą, aby się wystraszyć. Nawiedzone domy również cieszą się ograniczoną popularnością. Ale nie należy lekceważyć oddania ludzi temu wyjątkowemu rodzajowi biznesu.

Para z Michigan zakochana w Halloween i w sobie nawzajem pobrała się w tym tygodniu w nawiedzonym domu, jak donosi Detroit Free Press. Ceremonia w stylu Day-of-the-Dead miała rozpocząć ich nowe życie. Nie podano, ile zapłacili za ceremonię.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *