Trzy prawdziwe powody, dla których pary się rozwodzą

Trzy prawdziwe powody, dla których pary się rozwodzą

Dlaczego niegdyś szczęśliwie poślubione pary w końcu się rozwodzą? Rozwód może być czasochłonnym, kosztownym i stresującym procesem, więc pary nie podejmują decyzji o rozstaniu lekkomyślnie. Oznacza to, że powody rozwodu są na ogół istotne i znacząco wpływają na szczęście, zdrowie i dobre samopoczucie jednego lub obojga małżonków. Jako doświadczeni adwokaci rozwodowi, widzieliśmy pary się rozwieść z różnych powodów. Jednak niektóre powody mają tendencję do pop up częściej niż inne.

Pieniądze, pieniądze, pieniądze

Pieniądze są bardzo częstym powodem, dla którego małżonkowie się rozwodzą. Kiedy czasy są ciężkie, pod względem finansowym, pary mogą mieć trudności w znalezieniu wspólnej płaszczyzny porozumienia. Walki o nadmierne wydatki, dochody i długie godziny pracy mogą podnieść temperament i zniszczyć zdrowy związek.

Zawód

Czy wiesz, że wykonywanie niektórych zawodów może zwiększyć lub zmniejszyć szanse na rozwód? Ostatnie badania danych spisu powszechnego wykazały związek pomiędzy zawodem a liczbą rozwodów. Zawody, które mają najwyższy wskaźnik rozwodów obejmują barmanów, menedżerów gier, stewardessy, operatorów telefonicznych, asystentów prawnych i inkasentów. Wszystkie te zawody mogą być niezwykle stresujące i wymagają od współmałżonka spędzania długich godzin poza domem. Ogólnie rzecz biorąc, te prace nie dają szczególnie wysokiej pensji lub wynagrodzenia. Długie godziny pracy i niskie zarobki mogą być katastrofalną kombinacją w małżeństwie.

Z drugiej strony, niektóre zawody i branże są skorelowane z niższym wskaźnikiem rozwodów. Zawody, które mają najniższy wskaźnik rozwodów to aktuariusze, lekarze, naukowcy i ekonomiści. Te zawody zazwyczaj wymagają wielu stopni naukowych, mają stabilne środowisko pracy i płacą pracownikom wysoką pensję. Zupełnie odwrotnie niż w przypadku zawodów o najwyższym wskaźniku rozwodów, te zawody zapewniają małżonkom korzystną równowagę między życiem zawodowym a prywatnym oraz strumień dochodów. Małżonkowie, którzy spędzają ze sobą dużo czasu i nie są zmuszeni do kłótni o finanse, mają większe szanse na udane małżeństwo.

Bezrobocie

Małżonkowie, którzy są bezrobotni, mają większe szanse na to, że ich małżeństwo zakończy się rozwodem. Gdy oboje małżonkowie są bezrobotni, może być im bardzo trudno poradzić sobie finansowo. Może to uwypuklić wszelkie kwestie leżące u podstaw małżeństwa i sprawić, że małżonkowie będą chcieli zmian. Kiedy jedno z małżonków jest bezrobotne, w małżeństwie może pojawić się poczucie urazy. Zatrudniony małżonek może czuć się bardziej obciążony obowiązkami i żywić negatywne uczucia do swojego bezrobotnego współmałżonka.

Niewierność

Małżonkowie, którzy są niewierni w swoim małżeństwie, również częściej się rozwodzą. Zdrada i oszukiwanie są powszechnie podawanymi przyczynami rozpadu małżeństw. Niejednokrotnie zdrada jest zachowaniem wynikającym z innych problemów w małżeństwie. Długie godziny pracy, spędzanie dłuższych okresów czasu z dala od współmałżonka, spędzanie czasu z innymi ludźmi oraz problemy finansowe mogą prowadzić do niewierności małżeńskiej. Kiedy małżonek dowiaduje się, że jego partner był niewierny, przyszłość małżeństwa jest często zagrożona. Małżonkowie mogą zdecydować się przebaczyć, spróbować zapomnieć i żyć dalej. Ewentualnie małżonkowie mogą być tak zranieni takim postępowaniem, że nie widzą już przyszłości ze swoim współmałżonkiem. W rezultacie rozwód jest częstym skutkiem zdrady w związkach.

Wiek

Statystyki pokazują, że ludzie nie zawierają małżeństw w tak młodym wieku, jak ich rodzice i dziadkowie. Zamiast tego ludzie pozostają samotni, dojrzewają jako jednostki i czekają, aż będą starsi, by zawiązać węzeł. W rezultacie, mniej par się rozwodzi. Jednak pary, które biorą ślub w młodym wieku, nadal częściej się rozwodzą niż te, które wstrzymują się z tym przez kilka dodatkowych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *