Zmuszanie klienta do przedpłaty to proszenie się o pozew sądowy

To normalne, że w drive-thru trzeba płacić z góry, ale od kiedy restauracje wyróżniają klientów i pobierają opłaty z góry za podanie jedzenia? To właśnie przydarzyło się pewnemu stałemu klientowi w Elmer’s w Oregonie. Kiedy nagle poproszono go o przedpłatę za posiłek, był zaskoczony, potem podejrzliwy, a teraz pozwał o dyskryminację, jak donosi Uptown Magazine.

Historia o przedpłacie

Brian Eason, lat 44, jest zastępcą szeryfa i agentem nieruchomości w hrabstwie Multinomah w Oregonie. Jest czarny. I to jest najwyraźniej dlaczego został poproszony o przedpłatę za swój posiłek w ostatnią Wigilię, kiedy poszedł do Elmer’s, aby napisać kartki dla swoich klientów.

A przynajmniej jego kelnerka tak myślała, według Easona. Powiedział, że powiedziała mu: „Myślę, że to dyskryminacja i mój szef … zmusza mnie do … zrobienia tego”.

Eason regularnie odwiedza restaurację Elmer’s znajdującą się w dół ulicy od pracy i zrobił to w ostatnią Wigilię. Kierownik restauracji tamtej nocy kazał kelnerce Masona zażądać zapłaty z góry, a ona powiedziała, że czuła się z tym niezręcznie. Później rozmawiał z białymi klientami i odkrył, że nie żądano od nich przedpłaty.

Eason mówi, że ten incydent spowodował u niego utratę snu i poczucia bezpieczeństwa. Czuje się napiętnowany w swojej okolicy. „Moje biuro znajduje się tam na końcu ulicy. To ciągłe przypomnienie, że nie chcą mnie tam widzieć”.

Odpowiedź restauracji

Pozew wymienia operatora franczyzy Elmer’s Restaurants, Karsan, Inc. Przedstawiciel powiedział dziennikarzom, że nie może komentować toczącego się postępowania sądowego, ale „aktywnie przygląda się” temu incydentowi.

„W Elmer’s jesteśmy dumni z tego, że zapewniamy gościnne doświadczenie każdemu w społecznościach, którym służymy” – napisała Jill Ramos, dyrektor ds. wsparcia restauracji. „Jesteśmy rozczarowani słysząc o skardze, która miała miejsce w jednej z naszych restauracji obsługiwanych przez franczyzę”.

Prawo dotyczące dyskryminacji

Prywatne firmy, które oferują jedzenie dla ludności, są uważane za obiekty użyteczności publicznej. Nie mogą one dyskryminować ze względu na rasę, zgodnie z ustawami federalnymi i stanowymi.

Jeśli masz takie doświadczenie jak Eason, walcz z tym. Porozmawiaj z prawnikiem zajmującym się prawami obywatelskimi.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *